Yapı Kredi Asistans Hizmetleri - Öğrenci Kredi Kartı | Playcard

Yapı Kredi Asistans Hizmetleri

Yapı Kredi Asistans Hizmetleri

Acil durumlarda Yapı Kredi Asistans Hizmetleri yanında!

444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı'nı arayarak kolay ve çabuk ulaşabileceğin Yapı Kredi Asistans Hizmetleri ile yolda kalan aracından gideceğin yerin vize bilgilerine kadar acil durum çözümleri elinin altında!

Aracın yolda kaldığında 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı'ndan 1-8-2 veya 5-2 tuşlamalarını yaparak Yapı Kredi Asistans Hizmetlerine bağlanıp, size en yakın araç çekicisinin telefon numarasını öğrenebilirsin.

Teknik Asistans Hizmetleri

Aracın Çekilmesi

Aracın bozuldu veya kazaya uğradıysa; tercihine göre, aracın hareketsiz duruma düştüğü yerden 100 km'lik sınırlar içerisinde en yakın yetkili servise, yoksa en yakın tamirhaneye çekilmesi sağlanır ve çekici masraflarını, onarımın yapılabileceği en yakın servis 100 km'lik sınırlar içinde ise limitsiz olarak tamamı karşılanır.

Onarımın yapılabileceği servis 100 km den daha uzak mesafede ise, aşan kısım ile ilgili çekici masrafları kart hamili tarafından karşılanır.

Ticari araçlar hizmet kapsamı dışındadır.

Müşterinin Nakli

Bozulmuş veya kazaya uğramış aracın, 24 saatlik bir süre içinde onarılmazsa veya onarılamayacağı tespit edilirse, sana geri dönüşü sağlanır ve masrafları karşılanır. Senin tercihin doğrultusunda ve bölge şartlarının elverdiği koşullara göre, taksi, toplu taşıma ulaşım bileti (şehirlerarası otobüs bileti, uçak vb.) veya 1600 cc'lik kiralık bir otomobilin sağlanmasını düzenleyip 24 saat içerisinde ücreti ödenir. Sürekli ikametgah adresine veya gitmek istediği yere ulaşımın sağlanır. Aracının içinde taşınan diğer yolcular sadece en yakın terminal veya otele taşıma tazminatından yararlanırlar.

Otel Masrafları

Aracın bir bozulma veya kaza sonucu hareketsiz duruma düştüğünde ve sen aracının onarılmasını beklemek istediğinde, gösterilen belgelere dayalı olarak otel masrafların (Yasal ikametgâhının bulunduğu şehrin dışında olması koşulu ile 4 yıldızlı bir otelde en fazla 3 gece oda-kahvaltı) karşılanır.

Bu durumda, eve geri dönüşün veya yolculuğa devamın garanti edilmez.

Aracın Geri Getirilmesi

Tercihin doğrultusunda, aracın ikametgâh adresine geri getirildiğinde veya gitmeyi amaçladığın yere doğru gönderildiğinde ve kazaya uğramış veya bozulmuş aracın onarım için yerinde bırakıldığında, onarılmış aracının, yasal ikametgah adresinden en az 50 km uzakta olması koşulu ile geri getirilmesi için, tercihine göre, senin veya belirlenmiş herhangi bir başka kişinin kullanımına bir toplu taşıma ulaşım bileti (uzun yol otobüs bileti, uçak gidiş bileti vb.) sağlanır.

Eğer hiç kimse aracı almak için gelemiyorsa, masrafları karşılanarak bir sürücü ile aracın, ikametgâh adresine geri getirilir. Bu durumda yakıt tüketimi, gereçleri ve gemi ile geçişler kart hamili tarafından karşılanır. Naklin, otel masraflarınız, aracının geri getirilmesi hizmetlerinin devreye girebilmesi için öncelikle aracın olay yerinden servise çekilmesi organizasyonunun Yapı Kredi Asistans Hizmetleri tarafından yapılmış olması gerekmektedir.

Yedek Parçaların Gönderilmesi

Bir kazaya uğramış veya bozulmuş aracının, yeniden çalışır duruma getirilmesi için yedek parçalar gerektiğinde, bahsigeçen parçalar sağlanamaz ise Yapı Kredi Asistans Hizmetleri, mezkur yedek parçaların teminini düzenler.

Ancak yedek parçaların satın alınması ve ödemesinin kart hamili tarafından yapılması zorunlu olup, Yapı Kredi Asistans Hizmetleri'ne, yedek parçaların alındığı yerin belirtilmesi gerekir. Yapı Kredi Asistans Hizmetleri, yedek parçaların bulunamaması veya aracın gereksiniminin karşılanamamasından sorumlu olmaz.

Yapı Kredi Asistans Hizmetleri her kaza veya bozulma için, sadece bir kez yedek parça taşımacılığı yapacaktır. Yedek parçaların maliyeti ile yedek parçaların yurt dışından getirilmesi halinde gümrük masrafları da kart hamili tarafından karşılanır.

İkame Araç

Play kart sahipleri, kaza geçirmesi durumunda en fazla 3 güne kadar ekonomik sınıf kiralık araç ücretsiz olarak sağlanacaktır.

Medikal Asistans Hizmetleri

Tıbbi Danışma

Yapı Kredi Asistanslık Hizmetleri, sana 24 saat kesintisiz olarak Tıbbi Danışma hizmeti verir. Tıbbi bir konu için telefonla danışmanız halinde, sana yönlendirilecek anlaşmalı doktorlar, aktarılmış olan tıbbi bilgilerin tümünü analiz ettikten sonra en kısa süre içinde size cevap vereceklerdir. Tıbbi danışma, tedavi eden doktorun yerini hiç bir zaman almaz.

Sadece doktorun hareket alanını tamamlayabilir ve doktorla daha iyi bir diyaloğun kurulmasına yardımcı olur. Tıbbi aciliyet durumunda tıbbi danışma, acil durumla ilgili danışmaların verilmesinden ve acil tıbbi servislere doğru yönlendirmeden ibaret olacaktır.

Eve Doktor ve Ambulans Gönderilmesi

Ev içindeki kişilerden birinin rahatsızlanması sonucu, doktor veya ambulans gönderilmesini talep etmen durumunda Yapı Kredi Asistans Hizmetleri, bulunduğun bölgeye en yakın yerden doktor veya ambulansı senin onaylaman doğrultusunda gönderecektir. Masraflar, kart hamili tarafından hizmet alınan kuruluşa ödenecektir. Play kart sahiplerinin, Eve doktor gönderim masrafları, acil ihtiyacı olması durumunda yılda azami 3 defa 75 USD'ye kadar Yapı Kredi Asistans tarafından karşılanacaktır.

Eve Uzman Hemşire Gönderilmesi

Ameliyat sonrası veya hastalık sonucu evde bakım talep ettiğin durumda, bakım hizmetlerini sağlamak üzere bir hemşire sağlanacaktır. Ödeme, kart hamili tarafından hizmet alınan kuruluşa yapılacaktır.

Solunum hastası, astım hastası veya oksijen gereksinimi söz konusu ise Yapı Kredi Asistans Hizmetleri, bu ihtiyacı evde karşılamak üzere, solunum terapisti veya hemşireyi, senin talebin doğrultusunda evine gönderecektir.

Her türlü oksijen tüp ve cihazının kira yolu veya satış yolu ile temini, kullanım eğitimi verilmesi, çıkabilecek her türlü soruna anında cevap verilmesi sağlanacaktır.

Acil durumlarda İlaç Gönderimi

Bulunduğun yerde doktor tarafından yazılmış ve acil gereksinimi olan ilaçların bulunmaması halinde reçeteli olmak kaydıyla Yapı Kredi Asistans tarafından durumun aciliyeti onaylandığı takdirde gerekli ilaç alımı ve gönderimini (gönderim tüm Türkiye'de ücretsizdir) üstlenecektir. İlaç masrafları kart sahiplerine aittir.

Anne Bebek ve Bakım Servisi

Yeni doğum yapmışsan, Yapı Kredi Asistans Hizmetleri yardımcı olacak uzman kişileri, talebin doğrultusunda sana gönderecektir. Senin ve bebeğinin her türlü sağlık ve bakımının sağlanması, anneye bebek bakımı ve beslenmesi konusunda gerekli eğitimin sağlanması, sarılık durumlarında fototerapi tedavisi uygulanabilmesinin sağlanması Yapı Kredi Asistans Hizmetleri'nin sorumluluğundadır. Ödeme, kart hamili tarafından hizmet alınan kuruluşa yapılacaktır.

Ev Asistans Hizmetleri

Dahili Tesisat Problemleri

İkamet edilen konutun dahili su tesisatının patlaması veya arızası (su saatinden musluklara kadar, su saati ve musluklar hariç olmak üzere) nedeniyle çözüm gerektiren problemlerde, Yapı Kredi Asistans Hizmetleri, bir tesisatçıyı sizinle anlaşmak üzere evinize yollayacaktır.

Acil tesisat servisinin işçilik ve materyal masrafları, olay başına en fazla 75 USD (Yetmiş beş Amerikan Doları) sınırına kadar ve yılda 2 defaya mahsus olmak üzere, Yapı Kredi Asistans Hizmetleri tarafından karşılanacak, bu meblağı aşan masraflar kart hamili tarafından ödenecektir.

Elektrik Problemleri

Dahili elektrik tesisatında (sigortadan anahtarlara kadar, sigorta ve anahtarlar hariç olmak üzere) acil çözüm gerektiren problemlerde Yapı Kredi Asistans Hizmetleri, en yakın yerden bir elektrikçiyi evine yollayacaktır.

Servisinin işçilik ve materyal masrafları, olay başına en fazla 75 USD (Yetmiş beş Amerikan Doları) sınırına kadar ve yılda 2 defaya mahsus olmak üzere, Yapı Kredi Asistans Hizmetleri tarafından karşılanacak, bu meblağı aşan masraflar kart hamili tarafından ödenecektir.

Gaz/Elektrikli ev aletleri, (beyaz eşya vb.) ısıtıcı, havalandırma tesisatı, bu teminatın kapsamı dışındadır.

Camcı Gönderilmesi

Herhangi bir nedenle camlarının kırılması durumunda Yapı Kredi Asistans Hizmetleri, en yakın yerden bir camcıyı yollayacaktır. Cam değişmesi için yapılacak işçilik masrafları 75 USD (Yetmiş beş Amerikan Doları) sınırına kadar ve yılda 2 defaya mahsus olmak üzere, Yapı Kredi Asistans Hizmetleri tarafından karşılanacak, bu meblağı aşan masraflar kart hamili tarafından ödenecektir.

Limiti aşan masraflar onaylanmazsa sadece limit dahilinde işçilik hizmeti verilecektir. Yeni takılacak olan camın masrafı, teminat kapsamı dışındadır.

Ev Onarım Hizmetleri

Ev onarım hizmetleri, evde meydana gelen su basması, yangın gibi hasar durumlarında acil problemlere karşı ilgili birimler ile organizasyon ve iletişimin sağlanması, işyerinin faaliyetlerine bir an evvel başlayabilmesi için sağlanan destek ve organizasyon hizmetidir. Profesyonel tek bir hizmet biriminin yönlendirilerek, belirlenen sürede onarımın tamamlanması sağlanır.

Belli başlı hizmet alanları, Duvar Boya, Kalorifer Tesisat, Klima Tesisat, Tavan/Çatı Onarımı, Su Tesisatı, Doğrama, Ofis Sistemleri, Elektrik Tesisatı, Vitrifiye Malzemeleri, Zemin/Parke, Elektrikli Ev Aletleridir. Ev Onarım Hizmetleri Tüm Türkiye'de verilir, gerekli ücretler kart hamili tarafından karşılanır.

Genel Danışma

Vize İşlemleri ve Konsolosluklar Hakkında Bilgi

Yapı Kredi Asistans, vize alımı sırasında konsoloslukların istediği belgeleri, vize bilgileri ve konsolosluklar hakkında bilgi verilmesi ve danışmanlık hizmetini sağlar.

Sosyal Etkinlik, Kültür ve Eğlence Merkezleri Bilgisi

Bulunduğun ya da seyahat edeceğin yerdeki her türlü sinema, konser, müze, müzikal, bale, opera etkinliklerinden haberdar olmanı sağlar, rezervasyonlarını yapar, biletini temin eder. Biletin gönderim ücreti kart hamili tarafından karşılanır.

Genel Bilgiler

Aşağıda dökümü yapılan iş kollarının Türkiye çapında, telefon numaralarını günde 24 saat, yılda 365 gün Yapı Kredi Telefon Bankacılığı'nı arayarak öğrenebilirsin:

 • Tüm beyaz ve elektrikli ev eşyası üreticilerinin bayi ve servisleri,
 • Turizm danışma, turizm meslek örgütleri, turist rehberleri, turizm polisi-pasaport,
 • Seyahat acentaları, havayolu şirketleri, havaalanları, denizcilik işletmeleri, karayolu şirketleri, yat işletmeleri, demiryolları,
 • Rent a car firmaları,
 • Oteller, konaklama tesisleri,
 • Eğlence, show merkezleri, restorantlar, kafeler,
 • Müzeler, kültür merkezleri,
 • Nöbetçi eczaneler,
 • Hastaneler,
 • Her türlü resmi kimlik kaybı (pasaport, ehliyet, nüfus cüzdanı, vb.) durumunda yapılacak işlemler.

Concierge

Parti Organizasyonları

Yapı Kredi Asistans parti organizasyonları ile ilgili gerekli organizasyon şirketleri, catering firmaları, dj, dj ekipmanları, ses ve ışık sistemi kiralama, mekan kiralama, kostüm kiralama bilgileri hakkında danışmanlık hizmeti verir. Tüm ödemeler kart hamili tarafından karşılanır.

Eğitim, Seminer, Dil Kursu, Konferans Bilgi Hattı

Yapı Kredi Asistans, yurt içinde ve yurt dışında, Play kart sahiplerinin, ilgi alanlarına göre talep ettiği seminer ve konferans programları hakkında yer, ücreti vb. konularda bilgi verecektir.

Kişinin profesyonel eğitim yaşamlarına yönelik kendi istek ve eğitim talepleri doğrultusunda değerlendirilerek eğilimlerine en uygun yurt içi ve yurt dışı eğitim rehberliği hizmetinin sunulmasıdır.

Kapsam;

 • Bilgisayar eğitimi veren kuruluşlar. (Autocat, Microshop, Programlama, Excel ve Access, vb.)
 • Sertifikaların geçerlilik süresi, program kapsamları, ücretleri.
 • Dil okulları seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiği, en popüler dil okulları, dil okulu seçme kişinin karakterine, hobilerine, ilgi alanlarına, maddi yeterliliğine ve ülkelerin sunduğu şartlara uygun olup olmadığı.

İlgili hizmetler sadece danışmadan ibarettir. Tüm ödemeler kart hamili tarafından karşılanır.

Eve CD, DVD ve Kitap Gönderim Hizmeti

Yapı Kredi Asistans; kitap, Kaset, CD, VCD ve DVD gibi özel alışveriş taleplerini (Alınan materyallerin ücreti kart hamili tarafından karşılanır) karşılar ve eve ücretsiz ulaşımını sağlar.

PC Asistans Hizmeti

Kart sahibinin, bilgisayarlarının arıza, vb. sebeplerden dolayı kullanılmasının mümkün olmadığı durumlarda, olay yerine hizmet sunmak üzere PC asistans gezici servisinin ücretli yönlendirilmesi veya telefonda teknik destek sunulması hizmetidir. İlgili hizmet bilgisayar ile ilgili sorunlarda destek verilmesi, donanım, yazılım ve işletim sistemi hakkında pratik bilgiler verilmesini, ADSL bağlantısı hakkında destek hizmeti verilmesini kapsamaktadır. Servis, yedek parça vb. ücretler kart hamili tarafından karşılanır, Yapı Kredi Asistans gerekli organizasyonu yapar.

Yurt içi Sosyal Etkinlikleri Bilet Gönderim Hizmeti

Yapı Kredi Asistans, kart hamilinin bulunduğu yerdeki sinema, konser, tiyatro, müze, spor karşılaşmaları, müzikal, bale ve opera etkinlikleri ile ilgili bilgiyi sunmak ve talep halinde kontejan bulunması ve bilet bedellerinin peşin ödenmesi şartı ile biletlerini temin edip ücretsiz gönderimi sağlar.