Taksitli Nakit Avans - Öğrenci Kredi Kartı | Playcard

Taksitli Nakit Avans

Taksitli Nakit Avans

Taksitli Nakit Avans uygulaması ile kredi kartından çektiğin Nakit Avans tutarını taksitli olarak geri ödeyebilirsin.

Taksitli Nakit Avans faiz oranı ve taksit sayısı ile borçlanılan tutar üzerinden hesaplanan toplam faiz tutarı anapara üzerine eklenecek ve bu toplam tutar eşit taksitlere bölünecektir. Taksitler her ay ilgili hesap özetine yansıtılarak, kredi kartı dönem borcuna eklenecektir.

Play Kartınla Taksitli Nakit Avans Nasıl Kullanılır?

Taksitli Nakit Avans uygulaması ile Play kartınla günün 24 saati, Türkiye'deki 2.700'ü aşkın Yapı Kredi ATM'sinden, tüm dünyada ise VISA ve / veya MasterCard sistemine bağlı bankaların ATM'lerinden, Yapı Kredi İnternet Şubesi'nden ya da Mobil Şube'den nakit çekebilirsin.

Taksitli Nakit Avans işlemi için en az 300 TL tutarında işlem yapılması gerekmektedir.

Nakit paraya ihtiyacınız olduğunda, Play’den nakit avans çekebilir, 5-12 ay arası sabit taksit ve uygun faiz oranlarıyla rahatça geri ödeyebilirsiniz.

Taksitli Nakit Avans faiz oranları ve taksit seçenekleri aşağıda belirtilmiştir.

  • 2 - 11 ay arası faiz oranı %1,84
  • 12 ay vade için faiz oranı %1,80

Her 1.000 TL için

Vade Faiz Oranı Taksit Tutarı Aylık Toplam Maliyet Oranı Yıllık Toplam Maliyet Oranı
6 Ay 1,84% 177,84 TL 2,21% 26,50%
9 ay 1,84% 122,40 TL 2,21% 26,50%
12 Ay 1,80% 94,48 TL 2,16% 25,92%

Kullanım Koşulları

  • Kredi kartı limiti 5.000 TL ve üzeri olan kart sahiplerinin yurt içindeki ATM'lerden gerçekleştirecekleri nakit çekim işlemlerinde günlük nakit çekim üst limiti 10.000 TL'dir. Limiti 10.000 TL'nin altında olan kart sahipleri azami limitleri kadar günlük nakit çekim işlemi gerçekleştirebilecektir.
  • Taksitli Nakit Avans işlemi için çekilebilecek minimum tutar 300 TL'dir.
  • Taksitli nakit çekim işlemi, kredi kartına tanımlı nakit çekim limitinden düşülmektedir. Taksitli Nakit Avans işlemi kart hamilinin işlem anındaki kullanılabilir nakit çekim limiti ile sınırlı olacaktır.
  • Taksitli Nakit Avans işleminde puan kazanımı geçerli değildir.
  • Taksitler her ay kredi kartının dönem borcuna eklenir. Kredi kartı son ödeme tarihinde ödeme yapılmaması veya eksik ödeme yapılması durumunda, hesap kesim tarihi esas alınarak dönem borcu içinde ödenmeyen Taksitli Nakit Avans taksit tutarına mevcut nakit çekim faizi işletilmeye başlayacaktır.
  • Taksitli Nakit Avans işlemine son ödeme tarihine kadar ödeme yapılmadığı veya taksit tutarından daha az ödeme yapıldığı takdirde anapara taksit tutarı üzerinden günlük mevcut nakit faizi işletilir. 28 Mayıs 2014 sonrası yapılan işlemlerde geçerli olmak üzere Taksitli Nakit Avans işlemlerinden 14 (on dört) gün içinde cayılabilir. Taksitli Nakit Avans işlemlerinde vadesi gelmemiş bir veya birden çok taksit ödemesinde bulunulabilir veya borçların tamamı erken ödenebilir. Bu durumda erken ödenen miktara ve gün sayısına göre faiz ve diğer maliyet unsurlarına ilişkin indirim yapılır.
  • Taksitli Nakit Avans işleminin gerçekleştirildiği gün erken ödeme gerçekleştirilemeyecektir.

Nakit Avans işlemlerini İnternet Şubesi ya da Mobil Şube ile hızlı ve güvenli yapabilirsin.